Blog
Blog
Adalet Rozet Projesi
Adalet Rozet Projesi
14 Mayıs 2023, 13:52

ADALET SEMBOLÜ NEDİR? 

Adaleti temsil eden sembolde gözünün bağlı olması hukuk ve adalet ile ilgili konularda tarafsızlığını simgelemektedir.  Adalet Heykeli aynı zamanda Tarafsızlık Heykeli ve Adalet Terazisi olarak da bilinir.

Roma adalet tanrıçası Justitia ve Yunan mitolojisinde ilahi düzeni, hukuku ve gelenekleri kapsayan tanrıçası Themis’in birleşimi günümüzde Adalet Heykeli şeklinde simgelenmektedir. Tanrıçaların heykelleri klasik antik döneme dayanmakta olmasına karşın gözü bağlı temsillerine en erken 1543’ten İsviçre’nin Berne şehrinde rastlanmıştır. Adalet Heykeli’ne genellikle adliyelerin veya duruşma salonlarının yakınlarında rastlanmıştır.

Adalet Heykeli, doğruluğun ve gücün simgesi olarak kılıç tutmaktadır. Ayrıca diğer eliyle tuttuğu terazinin anlamı ise hukukta denge, eşitlik ve adil yargılanmayı simgelemektedir. Üçüncü sembol olarak ise heykelin gözlerinin bağlı olması, hukukun icra edilmesinde tarafsızlığı simgelemektedir. (Bilgiler Wikipedia dan alınmıştır)

 

ADALET ROZETİ İSVİÇRELİ BİR AVUKAT İÇİN YAPILDI 

Sipariş üzerine özel üretilen ADALET ROZETİ nde 18 ayar altın kullanıldı ve  hassas bir tasarım olmasından dolayı Atölyemiz Canımız stüdyolarında lazer tekniği kullanılarak  üretimi yapıldı… Yaklaşık 2 cm çapında üretilen rozette 18 ayar yeşil altın kullanıldı. Tasarım 3 parçadan meydana gelmiştir. Proje çiziminden üretimine kadar 2 hafta sürdü ve müşterisine teslim edildi...